Κυριακή 22 Μαρτίου 2015

Νίκησε με… ήττα! Αποτελέσματα αγώνων 21-22/3/15

Παρά την ήττα της με 2-3 από την Α.Ε.Κομοτηνής, η ΝΙΚΗ Αλεξ/πολης εκμεταλευόμενη την υπέρ της διαφορά σετ, στους μεταξύ τους αγώνες, τερμάτισε πρώτη, στον Δ’ όμιλο του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής ΓΥΝΑΙΚΩΝ, κερδίζοντας έτσι την άνοδο στην Α2 για την αγ. Περίοδο 2015-16. Το παιχνίδι ήταν διαφήμιση για το άθλημα, σε ένα κατάμεστο γήπεδο, με την παρουσία φίλων του βόλεϊ, από τη Βύσσα μέχρι την Ξάνθη, που ήρθαν στην Αλεξανδρούπολη, ειδικά γι αυτόν τον αγώνα.
Συγχαρητήρια στη Νίκη, όπως και στον Α.Ο. ΣΕΡΡΩΝ, που αήττητος και μάλιστα με το απόλυτο, 8 τρίποντα σε 8 αγώνες, αναδείχθηκε πρωταθλητής στον Δ’ όμιλο του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής ΑΝΔΡΩΝ.
Δείτε συνοπτικά τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου, καθώς και τις τελικές Βαθμολογίες.