Τρίτη, 7 Φεβρουαρίου 2017

Τα παιχνίδια του Σαββατοκύριακου 11 & 12/2/2017

Συνεχίζονται το Σαββατοκύριακο 11 και 12 Φεβρουαρίου 2017 τα Πρωταθλήματα της Β’ Εθνικής κατηγορίας σε Άνδρες & Γυναίκες, καθώς και τα Τοπικά πρωταθλήματα  με την έναρξη των Pay Off στους Παίδες και την συνέχεια στις Κορασίδες και τις Παγκορασίδες που διοργανώνει η Α’ Περιφέρεια.
Τέσσερεις αγωνιστικές απομένουν για τους Άνδρες και ο Έβρος αναζητά τη νίκη επί της Καβάλας, για να κάνει ένα αποφασιστικό βήμα προς τον τίτλο.
Για τον Δυτικό όμιλο των Γυναικών στην Καβάλα, ο τοπικός Α.Ο. και ο Γ.Σ. Δράμας δίνουν τη μάχη για την άτυπη πρωτιά του ομίλου, αλλά και για τη «μεταφορά» των μεταξύ τους βαθμών στα Play Off, όπου, έχουν ήδη (και οι δύο) εξασφαλίσει την πρόκριση.
Στον Ανατολικό όμιλο των Γυναικών, Φοίνικας και Αμαζόνες θέλουν να μαζέψουν όσους περισσότερους βαθμούς μπορέσουν, με το βλέμμα στην τελευταία αγωνιστική που στον μεταξύ τους αγώνα θα κριθεί η 2η προνομιούχος θέση του ομίλου.
Ξεχωρίζουν στις Κορασίδες η μάχη στη Θάσο για τη 2η θέση του Β’ ομίλου, μεταξύ Ανδροσθένη και Αμυγδαλεώνα και τα τοπικά ντέρμπι σε Κομοτηνή και Ξάνθη για τον Γ’ όμιλο.
Ενδιαφέρον παρουσιάζει η έξοδος της Καβάλας στην Χρυσούπολη για τον 2ο όμιλο των Παγκορασίδων και το ντέρμπι κορυφής στον 4ο όμιλο των Παγκορασίδων μεταξύ Νίκης και Ορεστιάδας.
Δείτε παρακάτω, το πρόγραμμα όλων των αγώνων του διημέρου.
Μπορείτε να βλέπετε ΕΔΩ το Πρόγραμμα όλων των Πρωταθλημάτων με τις Βαθμολογίες και τις τελευταίες ενημερώσεις που γίνονται όταν αυτό απαιτείται.
ΗΜΕΡΑ
ΗΜ/ΜΗΝΙΑ
ΩΡΑ
ΓΗΠΕΔΟ
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ
ΦΙΛΟΞ/ΝΟΣ
ΑΝΔΡΩΝ
Β' ΓΥΡΟΣ
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Σάββατο
11 Φεβ 2017
17:00
Αμυγδαλεώνα
Αμυγδαλεώνας
-
Άρτεμις
Σάββατο
11 Φεβ 2017
19:00
Σουφλίου
Έβρος
-
ΑΟ Καβάλας
Κυριακή
12 Φεβ 2017
17:00
Ομονοίας
Ελπίς Σερρών
-
Ερμογένης
ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α
Β' ΓΥΡΟΣ
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Σάββατο
11 Φεβ 2017
18:00
ΔΑΚ Ξάνθης
Ερμογένης
-
Γαία Δράμας
Σάββατο
11 Φεβ 2017
19:00
Καβάλας
ΑΟ Καβάλας
-
ΓΣ Δράμας
Σάββατο
11 Φεβ 2017
19:00
Ομονοίας
Άρτεμις
-
Αμυγδαλεώνας
ΓΥΝΑΙΚΩΝ Β
Β' ΓΥΡΟΣ
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Σάββατο
11 Φεβ 2017
15:30
Ορεστιάδας
ΑΟ Ορεστιάδας
-
Έβρος
Σάββατο
11 Φεβ 2017
19:00
Κομοτηνής
ΑΕ Κομοτηνής
-
Φοίνικας
Κυριακή
12 Φεβ 2017
16:00
Μαΐστρου
Αμαζόνες
-
Άθλος
ΕΦΗΒΩΝ
Β' ΓΥΡΟΣ
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Κυριακή
12 Φεβ 2017
13:00
Ορεστιάδας
ΑΟ Ορεστιάδας
-
ΑΕ Κομοτηνής
ΠΑΙΔΩΝ PLAY OFF
Α' ΓΥΡΟΣ
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Κυριακή
12 Φεβ 2017
17:00
Ορεστιάδας
ΑΟ Ορεστιάδας
-
Εθνικός
Κυριακή
12 Φεβ 2017
16:00
Αμυγδαλεώνα
ΑΟ Αμυγδαλεώνας
-
Έβρος
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α
Β' ΓΥΡΟΣ
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Κυριακή
12 Φεβ 2017
12:30
Ν. Ζίχνης
Λέαινες
-
ΓΣ Δράμας
Κυριακή
12 Φεβ 2017
19:00
Κραχτίδη
Γαία Δράμας
-
Άρτεμις
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β
Β' ΓΥΡΟΣ
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Κυριακή
12 Φεβ 2017
13:00
Θάσου
Ανδροσθένης
-
Αμυγδαλεώνας
Κυριακή
12 Φεβ 2017
17:00
Καβάλας
ΑΟ Καβάλας
-
Ερμογένης-2
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Γ
Β' ΓΥΡΟΣ
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Κυριακή
12 Φεβ 2017
13:00
Κομοτηνής
Ακαδημία
-
ΑΕ Κομοτηνής
Κυριακή
12 Φεβ 2017
13:00
ΔΑΚ Ξάνθης
Ερμογένης
-
ΠΑΣ Θράκες
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Δ
Β' ΓΥΡΟΣ
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Κυριακή
12 Φεβ 2017
15:00
Αλεξ/πολης
Νίκη
-
ΑΟ Ορεστιάδας
Κυριακή
12 Φεβ 2017
16:00
Φερών
Θύελλα
-
Έβρος
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α
Β' ΓΥΡΟΣ
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Κυριακή
12 Φεβ 2017
14:00
Ελευθερούπολης
ΑΟ Καβάλας-2
-
Γαία Δράμας-2
Κυριακή
12 Φεβ 2017
20:30
Κραχτιδη
Γαία Δράμας
-
Άρτεμις
Κυριακή
12 Φεβ 2017
15:00
Ομονοίας
Άρτεμις-2
-
ΓΣ Δράμας
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β
Β' ΓΥΡΟΣ
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Κυριακή
12 Φεβ 2017
12:30
Χρυσούπολης
ΑΟ Χρυσούπολης
-
ΑΟ Καβάλας
Κυριακή
12 Φεβ 2017
11:00
Θάσου
Ανδροσθένης
-
Αμυγδαλεώνας
Κυριακή
12 Φεβ 2017
15:00
Καβάλας
ΑΟ Καβάλας-3
-
Ερμογένης-2
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Γ
Β' ΓΥΡΟΣ
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Σάββατο
11 Φεβ 2017
17:00
Κομοτηνής
ΑΕ Κομοτηνής-2
-
Αμαζόνες
Κυριακή
12 Φεβ 2017
11:00
Κομοτηνής
Ακαδημία
-
ΑΕ Κομοτηνής
Κυριακή
12 Φεβ 2017
11:00
ΔΑΚ Ξάνθης
Ερμογένης
-
ΠΑΣ Θράκες
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Δ
Β' ΓΥΡΟΣ
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Κυριακή
12 Φεβ 2017
13:00
Αλεξ/πολης
Νίκη
-
ΑΟ Ορεστιάδας
Κυριακή
12 Φεβ 2017
14:00
Μαΐστρου
Αμαζόνες-2
-
Φοίνικας
Κυριακή
12 Φεβ 2017
14:00
Φερών
Θύελλα
-
Έβρος