Τετάρτη, 24 Ιανουαρίου 2018

Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου 27 & 28/01/2018

Συνεχίζονται το Σαββατοκύριακο 27 & 28 Ιανουαρίου 2018 τα Πρωταθλήματα 2017-2018 που διοργανώνει η Α’ Περιφέρεια, με τέσσερεις όμως υποχρεωτικές Αναβολές αγώνων (από τους 28 προγραμματισμένους), λόγω έκτακτων κωλυμάτων που προέκυψαν, με τον ορισμό των διαιτητών.
«Μεγάλο» παιχνίδι προβλέπεται να γίνει στην Κομοτηνή, όπου η ΑΕΚ φιλοξενεί τις Αμαζόνες, για τον Δ’ όμιλο (1ος υποόμιλος)  της Β’ Εθνικής των Γυναικών, με… έπαθλο και για τις δύο ομάδες τη δεύτερη θέση που οδηγεί στα Play Off.
Επίσης συνεχίζονται τα αναπτυξιακά πρωταθλήματα, όπου ξεχωρίζουν:
Παιχνίδι τίτλου στην Αλεξανδρούπολη για τους Εφήβους, με τον Εθνικό, που υποδέχεται τον Έβρο, να… «ψάχνει» νίκη με 3-0 και μάλιστα με διαφορά μεγαλύτερη από 30 πόντους, αν θέλει να ξεπεράσει τον αντίπαλο του.
Ανάλογη μάχη και στην Ξάνθη, για τον 1ο όμιλο των Παίδων, όπου ο Ερμογένης υποδέχεται την Α.Ε. Κομοτηνής, με τις δυο ομάδες να αναζητούν τη νίκη, ώστε να έχουν καλύτερη βαθμολογία στα Play Off, όπου έχουν ήδη προκριθεί.
Ντέρμπι κορυφής στην Κομοτηνή για τον 3ο όμιλο των Κορασίδων, όπου η ΑΕΚ υποδέχεται τον Ερμογένη.
Τοπικό ντέρμπι κορυφής και στην Αλεξανδρούπολη για τον 4ο όμιλο των Κορασίδων, μεταξύ Νίκης και Αμαζόνων.
Δείτε παρακάτω, το πρόγραμμα των 23 συνολικά αγώνων του διημέρου:

ΗΜΕΡΑ
ΗΜΕΡ/ΝΙΑ
ΩΡΑ
ΓΗΠΕΔΟ
ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ

ΦΙΛΟΞ/ΝΟΣ
ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α'
Β΄ Γύρος
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Σάββατο
27/1/2018
16:00
Ορεστιάδας
ΑΟ Ορεστιάδας
-
Έβρος
Σάββατο
27/1/2018
11:00
Κομοτηνής
ΑΕ Κομοτηνής
-
Αμαζόνες
Κυριακή
28/1/2018
18:00
Ορεστιάδας
Άθλος
-
Φοίνικας
ΓΥΝΑΙΚΩΝ Β'
Β΄ Γύρος
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Σάββατο
27/1/2018
18:00
ΔΑΚ Ξάνθης
Ερμογένης
-
Γαία Δράμας
ΕΦΗΒΩΝ
Β΄ Γύρος
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Σάββατο
27/1/2018
13:00
Αλεξ/πολης
Εθνικός
-
 Έβρος
ΠΑΙΔΩΝ Α'
Β΄ Γύρος
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Σάββατο
27/1/2018
14:00
ΔΑΚ Ξάνθης
Ερμογένης
-
ΑΕ Κομοτηνής
ΠΑΙΔΩΝ Β'
Β΄ Γύρος
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η 
Σάββατο
27/1/2018
11:00
Αλεξ/πολης
Εθνικός
-
Έβρος
Κυριακή
28/1/2018
18:00
Παλιό Ορ/δας
Άθλος
-
ΑΟ Ορεστιάδας
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α'
Β΄ Γύρος
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Κυριακή
28/1/2018
15:00
Ελευθερούπολης
ΑΟ Καβάλας-2
-
Αμυγδαλεώνας
Κυριακή
28/1/2018
16:00
Κραχτιδη Δρ.
Γαία Δράμας
-
Άρτεμις
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β'
Β΄ Γύρος
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Κυριακή
28/1/2018
11:00
ΔΑΚ Ξάνθης
Ερμογένης-2
-
Ανδροσθένης
Κυριακή
28/1/2018
13:00
Χρυσούπολης
ΑΟ Χρυσούπολης
-
ΑΟ Καβάλας
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Γ'
Β΄ Γύρος
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η 
Κυριακή
28/1/2018
11:30
Κομοτηνής
ΑΕ Κομοτηνής
-
Ερμογένης
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Δ'
Β΄ Γύρος
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η 
Κυριακή
28/1/2018
13:00
Ορεστιάδας
ΑΟ Ορεστιάδας
-
Έβρος
Κυριακή
28/01/18
13:00
Αλεξ/πολης
Νίκη
-
Αμαζόνες
Π/ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α'

Β΄ Γύρος
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Κυριακή
28/1/2018
18:00
Κραχτιδη Δράμας
Γαία Δράμας
-
Άρτεμις
Π/ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β'

Β΄ Γύρος
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Κυριακή
28/1/2018
11:00
Χρυσούπολης
ΑΟ Χρυσούπολης
-
ΑΟ Καβάλας
Π/ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Γ'

Β΄ Γύρος
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Κυριακή
28/1/2018
10:30
Κομοτηνής
ΑΕ Κομοτηνής
-
Ερμογένης
Π/ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Δ'

Β΄ Γύρος
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Κυριακή
28/1/2018
11:00
Αλεξ/πολης
Νίκη
-
Αμαζόνες
Κυριακή
28/1/2018
11:00
Ορεστιάδας
ΑΟ Ορεστιάδας
-
Έβρος
Κυριακή
28/1/2018
15:00
Ν. Βύσσας
Νέα Βύσσα
-
Άθλος
Π/ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΣΤ'

Α΄ Γύρος
  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η
Κυριακή
28/1/2018
13:00
ΔΑΚ Ξάνθης
Ερμογένης-2
-
Φοίνικας-2
Κυριακή
28/1/2018
16:00
Μαΐστρου Αλ/λης
Αμαζόνες-2
-
Ακαδημία-2
Κυριακή
28/1/2018
15:00
ΔΑΚ Ξάνθης
Ερμογένης-3
-
Φοίνικας-2